Irak’ın başkenti Bağdat’tan gelerek, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kız yurdunda 14 önce karantinaya alınan 285 vatandaş taburcu edilerek evlerine gönderildi. Irak’ın başkenti Bağdat’tan gelerek Batman’daki yurtlarda karantinaya alınan 285 vatandaş, 14 günlük sürenin dolmasının ardından herhangi bir semptoma rastlanılmaması sevinçle karşılandı. Bağdat’ta bulunan 285 Türk vatandaşı, korona virüs salgını nedeniyle 14 gün önce Türkiye’ye getirilmişti. Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Bağdat’tan Batman’a gelen ve 14 gün boyunca karantinada kalan 285 vatandaşın hiçbirinde korona virüse rastlanmadığını söyledi. “33 İLDEN 285 VATANDAŞIMIZI MİSAFİR ETTİK”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk: "Bugün 14 gün boyunca yurtlarımızda misafir ettiğimiz 285 vatandaşımızı memleketlerine ailelerinin yanına uğurluyoruz. 33 ilden faklı vatandaşlarımız var. Bu 14 günlük zaman zarfında karantinada kalan vatandaşlarımız bize çok yardımcı oldular. Takdir ederseniz ki bir odada 14 gün boyunca kapalı kalmak hücre gibi pek tahammül edilecek şey değildi. Ama sabırla ve metanetle yaklaştılar. Biz de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğe bağlı yurdumuzun personeli ile beraber insanların rahatı için ihtiyaçları için elimizden gelen çabayı sarf ettik.” dedi. “DOĞUM GÜNLERİNİ BİLE UNUTMADIK”

Karantinada kalan 285 vatandaşın doğum günlerini bile kutlamayı ihmal etmediklerini belirten Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk; “Karantinada bekleyen vatandaşlarımızın doğum günlerini bile kutlayıp sürpriz yaptık. Bugün inşallah kazasız belasız memleketlerine göndereceğiz. En büyük sevincimiz mutluluğumuzda hiçbir vatandaşımızda hastalığın çıkmamış olmasıdır.” dedi. “KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ YAPTIK”

Bu süre zarfında kurumlarla işbirliği yaptıklarını belirten Özperk; “Bu süreçte, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü diğer kurumlar ile iş birliği içerisindeydi. Yurtlarda kalan 285 vatandaşımızın ve görev yapan personelimizin bütün yemek ihtiyaçlarını Batman Kızılay Şubesi karşıladı. Karantinada kalan vatandaşlarımızın geliş ve gidiş organizasyonları araç tahsislerini ve kişisel bakım ihtiyaçlarını İl AFAD Müdürlüğü karşıladı. Umuyor ve diliyorum ki kazasız bir şekilde vatandaşlarımız memleketlerine ailelerine ulaşırlar. Umuyor ve diliyorum ki bu virüs belası da tez zamandan ülkemizden ve insanlıktan uzaklaşır eski sağlıklı günlerimize kavuşuruz. Bizde yurtlarımızda artık asli görevimiz olan öğrenci kardeşlerimizi heyecanla ağırlarız” dedi.
“KARANTİNADA BİZE ÇOK İYİ DAVRANDILAR"

Karantina süreci biterek tahliye olan Osman Nur; "14 günlük karantinanın sonuna geldik. Sağ olsun yurt yönetimi olsun AFAD, sağlık personelleri 14 gün boyunca bize çok güzel davrandılar. Sağlık ve sıhhatimiz yerinde olduğunu sürekli kontrol ettiler. Şuanda araçlarımıza binmek için hazır bir şekilde bekliyoruz. Allah devletimizden bütün burada bulunan insanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.