Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının faaliyet programında yer alan ve Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün marifetiyle düzenlenen küçükler voleybol yarı final müsabakaları başladı.

 

8 kız ve 8 erkek takımının katılım sağladığı yarı final müsabakaları Pazar gününe kadar devam edecek. Müsabakalar sonucunda 2 kız ve 2 erkek takımı Türkiye finallerine yükselecek. Takımlar seremoniye ‘Başımız Sağ Olsun’ pankartıyla çıkarak İdlip’te bulunan Mehmetçiklere destek ve moral verdi.

 

Açılış seremonisinde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Öztürk, takımları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. İl Müdürü Özperk; “Başta İdlip’te Şehit olan Kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize Allah’tan acil şifalar, ailelerine sabır ve hepimizin başı sağ olsun. Bugün burada pırıl pırıl küçük çocuklarımızı misafir etmenin heyecanını yaşıyoruz. Batman olarak farklı illerden gelen sporcularımız bizim için çok değerlidirler. 4 gün boyunca ağırlayacağımız takımlarımıza ilimizde bulundukları süre zarfından gerekli yardımlar ve kolaylıklar sağlanacaktır. Şimdiden tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.