Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Dart grup müsabakaları başlıyor. 13-14 Şubat 2020 tarihleri arasında Yıldız kız ve erkek, 15-16 Şubat 2020 tarihleri arasında ise genç kız ve erkekler müsabakaları yapılacak.

 

 

23 İLİN SPORCULARINI AĞIRLAYACAĞIZ

Batman’da 13-16 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan Dart grup müsabakalarına 23 ilin sporcuları katılacak. Grup maçlarına Batman’ın yanı sıra, Adana, Adıyaman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Malatya, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Mardin, Niğde ve Van illerinin şampiyonları mücadele edecek.

 

‘GRUP MÜSABAKALARINA HAZIRIZ”

23 ilin Dartçılarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, tüm alt yapıyı hazır hale getirdiklerini ve turnuvanın eğlenceli geçeceğini söyledi. Özperk; “Kısa bir süre önce Juda Grup müsabakalarını büyük bir başarıyla bitirdik. Şimdide 23 ilimizden yaklaşık 160 sporcu, antrenör ve idareciyi ağırlayacağız. 19 Mayıs Spor Salonumuzu grup müsabakaları için uzman personellerimizle eksiksiz hazır hale getirdik. İlimize gelen tüm illerin takımları bizim için misafirdir. Misafirlerimizle yakından ilgilenmek asli görevimizdir. ”dedi. Bir hafta sürecek müsabakalar sonucunda kategorisinde ilk 4’e giren takımları Türkiye finallerine yükselecek.