Gençlik Spor Bakanlığının Batman’a kazandıracağı yeni spor tesislerinin nerelerde yapılacağı belirlendi. İlk olarak Batman Merkez, Sason ve Hasankeyf ilçelerinde birer adet nizami sentetik futbol sahası yapımı gerçekleştirilecek. Merkez ve Kozluk ilçesinde açık ve yarı olimpik yüzme havuzu, Batman merkezde Tüpraş Ortaokulu, Seyitler İmam Hatip Ortaokulu ve Karatay Ortaokuluna birer adet prefabrik spor salonu yapılacak. 

 

 

9 ADET MİNİ BASKETBOL SAHASI

Spor tesisleri yatırımları kapsamında Batman Kız yurduna 2 adet mini Basketbol sahası yapımı ile devam edilecek. Yine Kozluk Spor Salonu, Spor Lisesi, Necat Nasıroğlu Ortaokulu, Beşiri Spor Salonu, Karatay Ortaokulu, İMKB Belde Ortaokulu ve Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokullarının bahçelerine birer adet mini Basketbol sahası yapılarak öğrenci ve sporcuların hizmetine sunulacak. 

 

 

5 ADET 25X50 METRE EBATINDA FUTBOL SAHASI

Batman merkezde Emekli Toki Yeni Şehir İlk ve Ortaokulu başta olmak üzere, Merkez Ziya Gökalp Anadolu Lisesine, Kozluk, Beşiri ve Sason ilçelerine de birer adet 25x50 metre uzunluğunda halı sahalar soyunma odalarıyla birlikle yapılacak. 

 

 

“TESİSLERDEN SPORCU FIŞKIRACAK’

Yeni hizmete girecek tesislerle birlikte merkez ve ilçelerden sporcu fışkıracağını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, tüm yatırımların kısa zamanda hayata geçirilmesi için çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi. Özperk; “Batman il merkezi ve 4 ilçemize toplamda 2 adet açık yarı olimpik yüzme havuzu, 5 adet sentetik çim yüzeyli 25x50 boyutunda halı saha, 9 adet çok amaçlı mini basketbol sahası, 3 adet prefabrik spor salonu, 3 adet nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 19 Mayıs’a yeni tribün ve soyunma odaları ve birçok tesisimizin bakım ve onarımı yapılacak. Bu tesislerin ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Milletvekilimiz Sayın Ziver Özdemir’e, Valimiz Sayın Hulusi Şahin’e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Özperk ayrıca mevcut tesislere eklenecek yeni tesislerin yanı sıra, farklı projelerinin de yolda olduğunun da müjdesini verdi.