Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2024 ‘GSB Yaz Spor Okullarının’ açılışını yaptı. 19 Mayıs Spor Salonunda yapılan açılış törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Spor Şube Müdürü Burak Eren, antrenörler, sporcular ve veliler katılım sağladı. Açılışta konuşan İl Müdürü Özperk; “Her yıl olduğu gibi bu yılda ‘GSB Yaz Spor Okullarımızın’ açılışını büyük bir coşkuyla yaptık. Okuldan artan zamanlarınızda bol bol spor yapın. Bütün branşlarımız tecrübe antrenörlerimiz eşliğinde sizlerin hizmetine hazırdır.” dedi.

“İSTEDİĞİNİZ DALDA SPOR YAPIN”

İl Müdürü Özperk, GSB Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları'nın bu yıl sayısız branşta faaliyetlerine başladığını belirtti. atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, boks, jimnastik, güreş, hentbol, judo, karate, kickboks, masa tenisi, eskrim, taekwondo, tenis, voleybol, yüzme, futbol ve wushu gibi çeşitli spor dallarında kursların düzenlendiğini açıkladı. Özperk, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Çocuklarımızın fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak için uzman antrenör kadromuz ve modern spor tesislerimizle daima halkımızın hizmetindeyiz. Batman’daki tüm çocuk ve gençlerimizi GSB Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Yaz Spor Okulları'nda ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Tüm katılımcılara hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

SPORUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Sporun birleştirici gücünü kullandıklarını belirten Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk; “GSB Spor Okulları'nın açılışı, Batman genelinde spor yapma olanaklarını artırma ve herkesi sporla buluşturma yolunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Sporun birleştirici gücünü tüm bireylere ulaştırmayı hedefleyen bu proje, ilimizde büyük bir heyecan ve coşkuyla karşılandı.” şeklinde konuştu.