Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Satranç İl Temsilciliğinin organize ettiği 2019-2020 Okul sporları satranç turnası rekor katılımla sona erdi. 82 takım, 400 sporcunun katılımıyla, birçok büyükşehir geride bırakıldı. Batman, okul sporları satranç turnuvası minikler A, minikler B, küçükler, yıldızlar ve gençler kız ve genel olmak üzere 12 kategoride yapıldı.

 

2 AYRI SALONDA YAPILDI

Katılımın büyük olmasından dolayı salona sığmayan yarışmacılar için ikinci bir salon daha tahsis edildi. Sporcu ve velilerle dolup taşan çok amaçlı spor salonu, görülmemiş bir katılımla tamamlandı. İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk turnuvayı yakından izleyerek, veli, antrenör ve sporcuları tebrik etti. İl Müdürü Özperk; “Her geçen gün satrancın Batman’da daha iyi seviyelere geldiğini geniş katılımla görüp şahit olduk. İnşallah önümüzdeki turnuvalarda daha geniş ve rekor katılımlarla etkinliklerimizi sürdürürüz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. “ dedi. 

 

 

“HERKESİ TURNUVAYA DAVET EDİYORUZ”

İl Temsilcisi Haluk Çetin ise; “Katılımın yüksek olması bizi mutlu etti. Tüm veli ve antrenörlerimizin memnun ayrılmış olması bizi ayrıca motive ediyor. Her yaş grubunda turnuvalarımız mevcuttur. Önümüzdeki turnuvalarda bütün satranç severleri katılım sağlamaları için davet ediyoruz. “diye konuştu.