Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Satranç İl Temsilciliğinin birlikte düzenlediği İl şampiyonası büyük bir heyecan ile başladı. Çok Amaçlı Spor Salonunda startı verilen 7-8 yaş kategorisindeki turnuva, 11-12 yaş kategorisiyle 22 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek. 

 

 

 

“SATRANCA İLGİ ARTIYOR”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Satranç İl Temsilcisi Haluk Çetin; ”Batman Küçükler İl Birinciliği, Çok Amaçlı Spor Salonunda 7-8 yaş grubu sporcularla yoğun katılımla başladı. Ardından 11-12 yaş grubu ile 22 Aralık'ta son bulacaktır. Bu güzel tesiste yüksek katılımla bu turnuvayı yapmaktan büyük mutluluk duyduk.” dedi. Çetin ayrıca satranç branşının Batman'da ve bölgede çok önemli başarılara imza attığını belirterek, tüm sporculara başarılar diledi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk ve tüm personellerine teşekkür eden Çetin, tesis bakımından Batman’ın örnek il olduğunu da sözlerine ekledi. 

 

 

 

ÖZPERK TEŞEKKÜR ETTİ 

Satranç İl Şampiyonasına katılım sağlayan sporculara, antrenör ve hakemlere teşekkür eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, tüm branşlarda olduğu gibi satranç branşının da yavaş yavaş hak ettiği konuma geldiğini söyledi.