3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, ilimizin güzide okullarından, Özel Eğitim anaokulunda anlamlı bir program düzenlendi. Programa Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Yörük, Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Şemdinoğlu, MEM Şube Müdürü Akın Arı, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Burak Eren, Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Feridun Hıdır Işık, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katılım sağladı. 

 

 

PASTA KESİLDİ

Program 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle program pasta kesimi ve sinevizyon gösterisiyle başladı. Pasta kesimini Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Yörük ve engelli oğlu Ahmet Semih Yörük birlikte yaptı. Programa katılım sağlayan herkese teşekkür eden Okul Müdürü Feridun Hıdır Işık, çocuklarının çok özel olduğunu ve onlara yaptıkları hizmette sınır tanımadıklarını söyledi. Işık açıklamasının devamında şunları söyledi; “Amacımız çocuklarımızın iyileşmesi konusunda var gücümüzle yardımcı olmaktır. Biz çocuklarımıza birer engelli olarak değil, çocuğumuz gibi davranıyoruz. Onların sağlığında en küçük bir iyileşme ve mutluluklarında damla olabiliyorsak ne mutlu bizlere. Onlar mutlu olunca bizimde mutluluğumuz ikiye katlanıyor.” 

 

 

“ONLAR BİZİM EMANETİMİZ”

Engelli çocuklara, sporculara ve vatandaşlara yakın ilgi göstermesiyle bilinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren ise, toplumun tüm kademelerinin özel çocuklara yakın ilgi ve alaka göstermeleri gerektiğini söyledi. İl Müdürü Eren; “Onlar bizim özel emanetlerimizdir. Sahip çıkmalı, korumalı, eğitmeli ve hayatlarına sevgi katmalıyız.” diye konuştu.