2244 GENÇ, 4 İLİ GEZECEK

Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde hayata geçirdiği, ‘Şehirler ve Kültürler - Yörelerimiz’ projesi kapsamında Batman’dan 2244 genç, günübirlik gezilerle 4 ili görme fırsatı buluyor.

1 EKİM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde hayata geçirdiği, ‘Şehirler ve Kültürler - Yörelerimiz’ projesi kapsamında Batman’dan 2244 genç, günübirlik gezilerle 4 ili görme fırsatı buluyor. Mardin, Bitlis, Şanlıurfa ve Elazığ illerini gezmeye başlayan 14-29 yaş arası gençlere sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri de ikram ediliyor. 

 

 

“DEZAVANTAJLI GENÇLERE ÖNCELİK VERİYORUZ”

Gençlik ve Spor Bakanlığının projesi kapsamında dezavantajlı gençlere öncelik verdiklerini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran, projenin ciddi anlamda faydasını gördüklerini söyledi. Baran yaptığı açıklamada ;”Okullarımızla koordineli bir şekilde Gençlik Liderlerimiz eşliğinde dezavantajlı, başarılı ve bu şehirleri daha önce görmemiş gençlerimizi belirleyerek öncelik veriyoruz. Amacımız gençlerimize komşu şehirlerimizi gezdirmek, kültürlerini yerinde görmelerini sağlamak ve bölgelerini daha iyi tanımalarını sağlamaktır. Gezilerimize katılmak isteyen gençlerimiz, 19 Mayıs Mahallesinde bulunan Gençlik Merkezimize başvuruda bulunabilir.” diye konuştu. 

 

 

“GENÇLERİMİZİN UFKU AÇILIYOR”

‘Şehirler ve Kültürler – Yörelerimiz’ projesi kapsamında gençlerin ufkunun açıldığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren ise, projeyi önemsediklerini ve üzerinde ciddi anlamda zaman harcadıklarını söyledi. İl Müdürü Eren; “Batman merkezdeki gençlerimizin yanı sıra Hasankeyf, Gercüş, Kozluk, Sason ve Beşiri ilçelerimizde bulunan gençlerimizi de gezilere götürüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bizlere belirlediği Bitlis, Elazığ, Şanlıurfa ve Mardin illerimizden gençlerimiz hangilerini isterlerse gidebiliyorlar. Yine gezilerimiz bay ve bayan olarak ayrı gruplar halinde gerçekleştiriliyor.” diye konuştu.