UZMANLAR GENÇLERİN, RUH SAĞLIĞINA DİKKAT ÇEKTİ

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi, ‘Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı’ ekinliği kapsamında Has Odada konuşan Psikolog Emin Aykut ve Nesrin Dursun, gençlerin karşılaştıkları sorunlara ve ihtiyaçlarına önem verilmesi gerektiğini söylediler.

16 EKİM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi, ‘Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı’ ekinliği kapsamında Has Odada konuşan Psikolog Emin Aykut ve Nesrin Dursun, gençlerin karşılaştıkları sorunlara ve ihtiyaçlarına önem verilmesi gerektiğini söylediler. Gençlerin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmak için Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda Gençlik Merkezinde,  Halk Sağlığı Müdürlüğü Psikologlarından Emin Aykut ve Nesrin Dursun seminer verdi. Seminere Gençlik Liderleri, Gençlik Merkezi gençleri ve vatandaşlar katılım sağladı. 

 

 

“GENÇLERİN SORUNLARINA VE İHTİYAÇLARINA DEĞİNMELİYİZ”

Psikolog Emin Aykut ve Nesrin Dursun, Dünya Ruh Sağlığı Günü, ülkemizdeki ve dünyadaki ruh sağlığı sorunlarının çözümüne ilişkin önerilerin kamuoyu gündemine taşınması ve farkındalık yaratılması için önemli bir fırsat olduğunu belirttiler. Aykut ve Dursun,  “Gençlik dönemi insan gelişiminin önemli bir evresi olduğu kadar ruh sağlığı açısından çok sayıda riski de beraberinde getiren bir dönemdir. Bunun etkilerini olumlu veya olumsuz bir şekilde takip etmeyiz.  10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü'nün bu seneki teması “Gençler ve Değişen Dünyada Ruh Sağlığı” olarak belirlendi. Sağlık hizmetleri veren kişilerin güvenliğinden hastaların haklarına kadar toplumun her bireyinin sahip olması gereken temel haklarını bilmeli ve aramalıdır. Bu yılın temasına bağlı olarak gençlerin yaşadığımız çağda karşılaştıkları sorunlarına ve ihtiyaçlarına daha çok değinmeliyiz. “ diyerek gençleri bilgilendirdiler.