SPORCU VE ANTRENÖRÜMÜZE MİLLİ GÖREV

Ankara ilinde 20-23 Eylül 2018 tarihinde yapılan U17 Open Turkey müsabakasında Batman’dan antrenör olarak Mizgin İlhan ve sporcu Nurşin Sevgin seçilerek görev aldı.

25 EYLÜL 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Ankara ilinde 20-23 Eylül 2018 tarihinde yapılan U17 Open Turkey müsabakasında Batman’dan antrenör olarak Mizgin İlhan ve sporcu Nurşin Sevgin seçilerek görev aldı. İlimizi ve Milli formayı başarıyla taşıyan antrenör ve sporcumuzun örnek davranışları ve elde ettikleri başarı örnek gösterildi. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Badminton İl Temsilcisi Mehmet Salih Yıldız; “Bizlere her türlü konuda maddi ve manevi olarak destek veren İl Müdürümüz Sayın Halil Eren’e, Badminton Federasyonumuza, antrenör ve tüm sporcularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Batman’da Badminton branşının hak ettiği yere gelmesi için alt yapıya önem veren İl Müdürümüze başarılarımızla ne kadar doğru bir iş yaptığını göstermenin ve Milli sporcu yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Batman’dan daha birçok Milli antrenör ve sporcu çıkacaktır. Çünkü güçlü ve uzun vadeli alt yapı çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.” diye konuştu. 

 

 

 

“BU DAHA BAŞLANGIÇ”

Bunun daha bir başlangıç olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, uzun vadeli düşündüklerini ve alt yapının olmazsa olmazlarından olduğunu söyledi. İl Müdürü Eren, “Badmintonda alt yapıya, sporcuya, antrenöre ve velilerimizi teşvik ederek bölgesel, ulusal ve Milli takıma kadar yükselmeyi başardık. Bu bir ekip işidir. Hedefimiz Batman’dan birçok kategoride Milli sporcuların yetişmesini sağlamaktır. Onun için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.