Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren; “55 BRAŞTA 30 BİN LİSANSLI SPORCUMUZ VAR”

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, il genelinde 55 branşta yaklaşık 30 bin aktif sporcunun olduğunu söyledi.

30 OCAK 2018

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, il genelinde 55 branşta yaklaşık 30 bin aktif sporcunun olduğunu söyledi. Ferdi ve takım sporlarında 49 dalda lisanslı aktif sporcularının olduğunu belirten İl Müdürü Eren, yeni açtıkları 6 branşında aktifleşmesi için alt yapısını tamamladıklarını ifade etti. 

                          

 

İŞTE LİSANSLI SPORCUSU OLAN AKTİF BRANŞLAR

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren 49 dalda ferdi ve takım halinde kulüplerdeki aktif lisanslı sporcu sayısının 10 bin civarında olduğunu, yaklaşık 20 bin sporcununda, il spor merkezlerinde kayıtlı olduğunu söyledi. İl Müdürü Eren; “Batman sporda adeta devrim yapıyor. Şu anda sicil lisans sistemimize kayıtlı Atletizm, Atıcılık ve Avcılık, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Futsal, Badminton, Bedensel Engelliler spor, Bilardo, Binicilik, Bisiklet, Bocce-Bowling ve Dart, Boks, Briç, Buz hokeyi, Jimnastik, Curling, Dans Sporları, Dağcılık, Eskrim, Gelişmekte olan spor dalları, Golf, Görme Engelliler spor, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Hava Sporları, Hentbol, Herkes için Spor, Hokey, Judo, Kano, Karate, Kayak, Kick Boks, Muay-Thai, Okçuluk, Oryantring, Satranç, Su altı sporları, Taekwondo, Tenis, Kriation, Vucüt Geliştirme ve Fitness, Wushu, Yüzme, İzcilik ve İşitme Engelliler Spor dallarında aktif lisanslı sporculara sahibiz. Yine geleneksel Spor Dalları, Kızak, Üniversite Sporları, Özel Sporcular Spor, Su Topu ve Okul Sporları branşlarıda kısa zamanda lisanslı sporcu ve antrenörler eşliğinde aktifleşecek.” diye konuştu. 

 

 

HEDEF 50 BİN LİSANSLI SPORCU

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, İl genelindeki kulüplerin 43 dalda ve geriye kalan branşlarda sporcuların ferdi olarak mücadele verdiğini belirtti. İl Müdürü Eren; “Hedefimiz kulüplerdeki lisanslı sporcu sayısı, ferdi sporcu sayısı ve il spor merkezlerimizdeki yaklaşık 30 bin olan sayımızı kısa zamanda programlı ve koordineli bir şekilde 50 bine çıkarmaktır. Bunun için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.