GENÇLİK 100 METRELİK BAYRAKLA YÜRÜDÜ

Batman Valiliğinin koordinesinde, hain 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde, Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün tüm birimleri seferber olarak 'Demokrasi Meydanına' 100 metrelik Ay-Yıldızlı bayrağımızla yürüdü.

16 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Batman Valiliğinin koordinesinde, hain 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde, Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün tüm birimleri seferber olarak 'Demokrasi Meydanına' 100 metrelik Ay-Yıldızlı bayrağımızla yürüdü. Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bünyesinde eğitim gören binlerce sporcu, kursiyer, antrenör, personel ve aileleri, büyük bir yürüyüşe imza atarak, sabaha kadar 'Demokrasi nöbeti' tuttu. Gençlik Merkezide gece boyunca miting alanındaki davetlilere çeşitli ikramlarda bulundu. 100 metrelik bayrakla yürüyüş yapan binlerce sporcuya yol boyunca esnaf ve vatandaşlar alkışlarla büyük bir destek verdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 10-16 2017 tarihleri arasında 'Demokrasi ve Şehitlerini Anma' ile ilgili sayısız sportif etkinlik ve organizasyon yaparak, gençlerin duyarlı olmasını sağladı.  

 

Konuyla ilgili olarak konuşan İl Müdürü Halil Eren; "Batman halkıyla birlikte gençlerimizle, 1 yıl önce olduğu gibi, bugünde hain darbe girişimine karşı canımızı göz kırpmadan feda edeceğimizi meydanlar çıkarak gösterdik. Vatanımızın bir karış toprağına kimse el uzatamaz. Bu vatan için canımızı seve seve veririz. Türkiye'de iç ve dış güçlere karşı 80 milyon dimdik ayaktadır." dedi.