ANKARA’DA GÖZLER BATMAN STANDINDA

ATO Congresium Kongre Salonunda 16-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında açık kalacak stantta, Batman Gençlik Merkezi ziyaretçilerin yoğun ilgisini görüyor.

17 MAYIS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün organizasyonuyla gerçekleştirilen standa 81 il katılım sağladı. ATO Congresium Kongre Salonunda 16-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında açık kalacak stantta, Batman Gençlik Merkezi ziyaretçilerin yoğun ilgisini görüyor. Gençlik Merkezinin personellerinin yanı sıra İl Müdürü Halil Eren ve Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran’ın hazır bulunduğu stantta, kentin yöresel ürünleri ile verilen eğitimler hakkında bilgi veriliyor.

                                             

 

KARPUZ ÇEKİRDEĞİ VE TANDIR EKMEĞİNE İLGİ

Batman standını Başbakan Yardımcıları, Bakanlar, Genel Müdürler, Müsteşarlar, siyasetçiler, bürokrasiden birçok ismin yanı sıra AK Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi’de ziyaret edenler arasında yer aldı. Standa Batman tanıtımını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, özellikle karpuz çekirdeği, tandır ekmeği, Sason’un meşhur balı, cevizi, pestili, Gercüş’ün üzümü, Hasankeyf’in Zeynel Bey türbesi, bez bebekleri Petrol kulesi, at başı  ve daha birçok yöresel ürünlerle dikkat çektiklerini söyledi. Eren yaptığı açıklamada; “Batman standımıza olan ilgi bizleri son derece mutlu ediyor. Sportif, kültürel, sanatsal ve yöresel ürünlerimizle de kentimizin tanıtımına katkı sunmanın çabasındayız. Gençlik Haftasında başkent Ankara’da en çok ilgi gören illerin başında geliyoruz. Böylesi anlamlı bir programın oluşmasına neden olan herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.