Gençlik ve Spor Bakanlığınca Her Yıl 81 İlde Eş Zamanlı Olarak Gerçekleştirilen “Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü” Batman’da Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığınca her yıl 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü” Batman’da düzenlendi.

10 OCAK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlerimize tarih bilincini kazandırmak, vatan sevgisini    aşılamak ve milli benlik duygusunu artırmak için atalarımızın göstermiş olduğu fedakârlıklardan yola çıkarak toplumumuzda bir farkındalık oluşturmak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığınca her yıl 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü” Batman’da düzenlendi.

Bu yıl 102. düzenlenen yürüyüş 08 Ocak Pazar günü ilimiz 16 Mayıs Şehir Stadında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür V. Halil Çöl, Spor Şube Müdür V. Burak Eren, Personel Şube Müdür V. Abdulbasir Alagaş, İl Müdürlüğü çalışanları, antrenörler ve sporcuların katılımıyla gerçekleştirildi.

Yürüyüş öncesi katılımcılara atkı, bere ve eldiven dağıtıldı. Yürüyüşün ardından program Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür V. Halil Çöl’ ün katılımcılara teşekkür konuşmasıyla son buldu.