Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen ‘’ Hayata Tutun -2 ’’ Projesi, projenin özel amaçlarından biri olan sporda şiddetin önlenmesine yönelik ‘’ Kişisel Gelişimin Sporcu ve Taraftar Üzerindeki Etkisi ‘’ alt başlıklı seminer tamamlayıcı etkinlik olarak düzenlenecek.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Cengiz Karagözoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı seminer 09 Şubat 2019 günü saat:13:00’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenecek. 

Seminerle ilgili olarak açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren;‘’ Projenin hedef kitlesini oluşturan özellikle merkezden uzak okullarda öğrenim gören dezavantajlı durumdaki kız ve erkek çocuklarımızın sosyal yaşama adaptasyonlarının sportif faaliyetleri ile sağlanması, çocuklarımızın erken yaşta doğru spor kültürü ile tanışması, spor branşlarında yeteneği olan çocukları kritik yaşlarda tespit edip nitelikli eğitim almalarının sağlanması, boş zamanlarını faydalı alışkanlıklarla doldurma becerisinin kazandırılması, bayrak, vatan sevgisinin geliştirilmesi ile bilinçli sporcu ve bilinçli taraftarın yetiştirilmesi özel amaçlarına hizmet edecek bu projemizi çok önemsedik. Yukarıda belirttiğim özel amaçlara eğitimle ulaşabileceğimize inanıyorum. Bu düşüncelerle 10 ay boyunca 10 spor branşında, 20 kurs merkezinde toplam 350 dezavantajlı okul çocuğuna spor eğitimi verdik ve onlara bilinç kazandırarak sosyal yaşama adaptasyon sağlamalarına katkıda bulunduk ’’ dedi.  

Proje Koordinatörü Veysi Turan ise; ‘’ Geçen yıl Şubat ayında bu semineri düzenleyerek projemizin açılışını yapmayı düşünüyorduk. Fakat seminerimizin tamamlayıcı etkinlik olarak düzenlenmesini daha uygun gördüğümüz için projenin kapanışına yakın bir tarih olan 09 Şubat 2019 Cumartesi günü saat 13:00’ da düzenleyeceğiz. Daha önce yürütülen ‘’ BURASI BATMAN BURADA KÜFÜR YOK ‘’ sloganını bu ve benzeri projelerle desteklememiz gerektiğine inandığımızdan dolayı bu projeye ait ‘’ BİLİNÇLİ SPORCU BİLİNÇLİ TARAFTAR ‘’ sloganını geliştirerek eski Valimizin geliştirdiği slogana destek olduğumuzu düşünüyoruz.

Bu sloganı eyleme dönüştürecek ve yaşamı boyunca sürdürecek olan insan ihtiyacımızı eğitim ile karşılayabileceğimize inandığımız için hedef kitlemizi oluşturan 350 kız ve erkek çocuğumuzu Kişisel Gelişim semineri ile bilinçlendirip projenin toplumda çarpan etkisini arttırmak istiyoruz. Bu amacımızı  gerçekleştirmek için de bu alanda uzman bir isim olan Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cengiz KARAGÖZOĞLU’ nu seminer vermek üzere İlimize davet ettik. Yoğun seminer ve ders programı içerisinde bizi kırmayıp davetimize icabet ettiği için kendilerine teşekkür ederiz.’’ dedi.