GENÇLİK SPOR YETENEK AVINDA

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak protokolüyle yapılan ‘Sportif Yetenek Taraması’ Batman’da tüm hızıyla devam ediyor.

24 EKİM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak protokolüyle yapılan ‘Sportif Yetenek Taraması’ Batman’da tüm hızıyla devam ediyor. Sporcu fabrikasında 15 Ekim 2018 tarihi itibariyle başlanan ‘Sportif Yetenek Taramasında’ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden farklı branşlarda 10 antrenör ve Milli Eğitim İl Müdürlüğüne bağlı 10 beden eğitimi öğretmeni görev yapıyor. 2019 Ocak ayının sonuna kadar devam edecek olan Sportif Yetenek taramasında, bugüne kadar 2 bin 500 öğrenci 8 farklı parkurdan geçirilerek yetenekleri tespit edilmeye çalışıldı. 

                        

 

“HEDEF 10 BİN ÖĞRENCİ”

Kısa zamanda ilkokul 3. Sınıflara yönelik yapılan sportif yetenek taramasında 2. 500 öğrenciye ulaştıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, hedeflerinin 2019 Ocak ayı sonuna kadar 10 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu söyledi. İl Müdürü Eren; “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımızın birlikte yürüttüğü projede koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Amacımız çocuklarımızın yeteneklerini küçük yaşta tespit edip uzman antrenörler eşliğinde gelişmesini sağlamaktır. Doğru branşlarda çocuklarımız spor yaparsa, ileride üst düzey sporcu olma şansları çok yüksek olur. Onun için 10 Antrenör, 10 beden eğitimi öğretmeni ve spor uzmanlarımız ile düzenli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İyi bir alt yapı ve doğru spor branşlarıyla ilimizi Türkiye’nin en iyi sporcu bulunan illeri arasına koymak istiyoruz.” diye konuştu. Eren ayrıca program kapsamında merkez ve ilçelerde 357 okulun 3. Sınıf öğrencilerini Sportif Yetenek Taramasından geçireceklerini de sözlerine ekledi.