DART’TA TÜRKEYİ İKİNCİSİ OLDUK

Gençlik Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğünün faaliyet programında yer alan Okul Sporları Dart Yıldız Erkekler Şampiyonasında, Kültür Ortaokulu Türkiye ikincisi olmayı başardı.

7 HAZİRAN 2018

Gençlik Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğünün faaliyet programında yer alan Okul Sporları Dart Yıldız Erkekler Şampiyonasında, Kültür Ortaokulu Türkiye ikincisi olmayı başardı.  05-06 Haziran 2018 tarihinde Antalya ilinde yapılan Dart Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonasında, Kültür’lü sporcular, birinciliği az farkla kaçırdılar. 

 

20 ilin katılımıyla yapılan şampiyonada, Batman’ın ilk kez böylesine büyük bir başarı yakaladığını belirten, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, sporcuları ve antrenörü tebrik etti. Kültür Ortaokulu Dart takımında Baran Gökalp, Mevlan Aktağ, Fatih Çaçan ve Murat Aslan isimli sporcular ile Antrenör Ayfer Doğan yer aldı. Kültür Ortaokulu Müdürü Bilal Kay ise, okul olarak dart sporunu benimsediklerini ve Türkiye dereceleri çıkarmaya devam edeceklerini söyledi.  İl Müdürü Halil Eren, bir çok branşta olduğu gibi, Dart sporunda da Türkiye dereceleri gelmeye başladığını ve bunun devamının gelmesi için desteklerinin süreceğini söyledi.