BASKETBOLDA ŞAMPİYON İMKB BELDE

‘Basketbol Yıldız Kızlar’ kategorisinde İMKB Belde ortaokulu final maçında Kültür Ortaokulunu 58-25 yenerek şampiyon oldu.

13 ARALIK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

 

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 2017 faaliyet programında yer alan ‘Basketbol Yıldız Kızlar’ kategorisinde İMKB Belde ortaokulu final maçında Kültür Ortaokulunu 58-25 yenerek şampiyon oldu. Büyük bir çekişmeye sahne olan müsabakayı İMKB Belde Ortaokulu,tecrübesiyle maçı farklı kazanmasını bildi. İlimizi grup maçlarında temsil etmeye hak kazanan İMKB Belde Ortaokulu kupa, madalya ve katılım belgelerini Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren’in elinden aldı. İkinci olan Kültür Ortaokuluna ödüllerini Spor Şube Müdürü Burak Eren ve üçüncü olan GAP Ortaokulu takımı ise ödülünü ise İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Fahrettin Dursun verdi. Turnuvada İMKB Pazaryeri Ortaokulu ise dördüncü olmayı başardı.“BASKETBOLDA HEDEFİMİZE ULAŞIYORUZ”

Basketbol branşında her kategoriden ilginin fazla olmaya başladığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürdü Halil Eren, hedeflerine yavaş yavaş ulaştıklarını söyledi. İl Müdürü Halil Eren; “Geçen yaz en fazla kayıt ve talebin basketbol branşına olması bizlerin ne kadar doğru ve isabetli işler yaptığını gösterdi. Okul sporlarında tüm branşlarımızdakikatılımın yüksek olması öğretmen ve velilerimizin de duyarlılığından kaynaklanıyor. 8 ayrı kategoride yapılan basketbol liglerine toplamda 104 takım katılım sağlarken, sadece yıldız kızlar kategorisinde 10 okul takımımız mücadele etti. Buda bizleri son derece sevindirmiştir.” diye konuştu.