AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI

Her yıl 10-16 Ekim tarihleri arasında çeşitli sportif etkinlikler ile kutlanan Amatör spor haftası İlimizde kutlanmaya başlandı.

10 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Her yıl 10-16 Ekim tarihleri arasında çeşitli sportif etkinlikler ile kutlanan Amatör spor haftası İlimizde kutlanmaya başlandı. Spor faaliyetleri dairesi başkanlığımızın faaliyet programında olan ve her yıl 10-16 Ekim tarihleri arasında müsabakalar ile kutlanan Amatör spor haftası Voleybol, Basketbol, Badminton, Sokak Tenisi, Karate, Masa Tenisi, Dart, Tenis, Güreş, Taekwondo, Kick Boks, Hentbol, Judo müsabakaları ile İlimizde start aldı. Batman merkez ve Sason, Gercüş, Kozluk ve Hasankeyf İlçelerimiz de Tertip komiteleri kurularak başlayan faaliyetlere 7 den 70 e herkesin katılımını sağlamak amacı ile organize edilmiştir.

 

Amatör Spor Haftası'nın amacı, çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, gençlerimizi kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmektir. Bu amaca ulaşmak için il müdürlüğü olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında 13 farklı branşta spor etkinliklerimiz olacaktır. Tüm halkımızı etkinliklerimize davet ediyoruz.