BATMAN'DA GENÇ JUDOCULAR YETİŞİYOR

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği il spor merkezlerinin yaz kurslarına judo dalında 246 kişi başvuruda bulunarak eğitimlerini sürdürüyor.

17 AĞUSTOS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği il spor merkezlerinin yaz kurslarına judo dalında 246 kişi başvuruda bulunarak eğitimlerini sürdürüyor. 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu, Atatürk Kapalı spor salonu ve okulların salonlarında verilen eğitimler Ağustos ayı sonuna kadar devam edecek. Judo sporunun insan vücudu için son derece faydalı olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, çocukların birbirleri ile olumlu sosyal ilişkiler içine girmesini sağlar ve enerjilerini doğru yönde kullanmayı öğrettiğini söyledi. Eren, tüm spor dallarında olduğu gibi Batman'da ciddi anlamda genç judocuların yetiştiğini söyledi.

                                         

 

"ÇOCUKLAR BEDENSEL VE RUHSAL OLARAK GELİŞİR"

İl Müdürü Eren; Sporcuların kendine güvenlerinin gelişmesinin yanı sıra çocukları stresten uzak tutar. Bu sporla almış olduğu disiplini sayesinde okuldaki ve hayattaki başarısı artar. Uzak doğu sporları kişiye sağlıklı bir vücut dingin bir ruh hali kendine saygı ve güven kazandırır. Aile ve topluma sorunlarının ve sorumlulukların farkında olan ahlak sahibi bir fert kazandırır. Kazandırdığı mücadele yeteneği sayesinde sorunlar karşısında yıkılmayıp sorunu akıllıca çözmeyi öğretir. Çocuğun bedensel ve ruhsal gelişimini tamamlar. Fiziksel gücü geliştirir ve doğru kullanmayı ve düşünerek ve denetimli davranışı ön plana çıkarır. Özgüvenin güçlenmesini sağlar ve en önemlisi bedensel ve zihinsel enerjiyi bilinçli kullanmayı öğrenir."diye konuştu.