2100 KİŞİ VOLEYBOL SPORUNU SEÇTİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği il spor merkezlerinin yaz kurslarına bu yıl basketboldan sonra en büyük ilgiyi voleybol gördü.

16 AĞUSTOS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği il spor merkezlerinin yaz kurslarına bu yıl basketboldan sonra en büyük ilgiyi voleybol gördü. 2100 kişinin kayıt yaptırdığı voleybol branşının eğitimleri 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu, Atatürk Kapalı spor salonu ve okulların uygun yerlerinde verilen eğitimler aralıksız devam ediyor.

 

Futbolun dışında da spor dallarını sevdirmeye kararlı olduklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren 2017 yaz okullarında bu hedefe büyük ölçüde ulaştıklarını söyledi. İl Müdürü Eren; "Batman'da voleybol branşına ilginin artması ve velilerin salon sporlarına  çocuklarını yönlendirmesi, sportif alanda sevindirici bir durumdur. Bu yıl Basketbol ve voleybolun futbolun önüne geçmesi bunu kanıtlıyor. Amacımız tüm spor dallarında aktif olup her kesimin spor yapmasını sağlamaktır." dedi.